Google’da Yerel Sıralamanızı Yükseltin

  • Home
  • Google’da Yerel Sıralamanızı Yükseltin
Shape Image
Shape Image
Shape Image
Shape Image
Shape Image
Shape Image
Google’da Yerel Sıralamanızı Yükseltin

Bulundukları konuma yakın olan işletmeleri ve yerleri arayan kullanıcılar arama yaptıklarında yerel sonuçları görür. Bu sonuçlar, Haritalar ve Arama’da birçok yerde görünür. Örneğin, telefonunuzda “Çin restoranı” şeklinde bir arama yaparsanız, büyük olasılıkla yerel sonuçları görürsünüz. Google, yakında bulunan ve ziyaret etmek isteyebileceğiniz bir restoranı göstermeye çalışır.

Google Benim İşletmem‘i kullanarak işletmenizin yerel sıralamasını yükseltebilirsiniz.

İşletmenizi bulamıyor musunuz? Bilgilerinizi daha iyi hale getirin.
İşletmenizin bölgenizdeki alakalı aramalarda görünmediğini fark edebilirsiniz. Müşterilerinizin yerel arama sonuçlarında işletmenizi görme sıklığını en üst düzeye çıkarmak için, Google Benim İşletmem’de aşağıdaki görevleri tamamlayın. Google Benim İşletmem’de işletme bilgileri sağlayıp bu bilgileri güncellemek, işletmenizin Google sıralamasını yükselterek Arama ve Haritalar’daki görünürlüğünüzü artırabilir.

Tüm verileri girin: Yerel sonuçlar her aramada en alakalı sonuçlara öncelik verir. Doğru ve eksiksiz bilgilere sahip işletmelerin doğru aramalarla eşleşmesi daha kolaydır. Müşterilerin yaptığınız iş, bulunduğunuz yer ve sizi ziyaret edebilecekleri zamanlar hakkında daha fazla bilgi edinmesi için Google Benim İşletmem’e işletme bilgilerinizi eksiksiz girdiğinizden emin olun. Fiziksel adres, telefon numarası ve kategori gibi (ancak bunlarla sınırlı olmayan) bilgiler girin. İşletmenizde değişiklikler oldukça bu bilgileri güncellediğinizden emin olun.  İşletme bilgilerinizi nasıl düzenleyeceğinizi öğrenin.

Konumlarınızı doğrulayın: Haritalar ve Arama gibi Google ürünlerinde kullanıcılara görünme olasılığını en üst düzeye çıkarmak için işletme konumlarınızı doğrulayın. Doğrulama hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doğru çalışma saatleri girin: Tatiller ve belirli günlerdeki özel çalışma saatleriniz dahil olmak üzere açılış saatlerini girmek ve güncellemek, potansiyel müşterilerin, ne zaman açık olduğunuzu bilmelerine ve açık olduğunuzdan emin olarak işletmenizi ziyaret etmelerine olanak tanır. Çalışma saatlerinizi nasıl düzenleyeceğinizi öğrenin. Çalışma saatlerinizi nasıl düzenleyeceğinizi öğrenin.

Yorumları yönetin ve yanıtlayın: İşletmeniz hakkında yapılan yorumlara yanıt vererek müşterilerle etkileşim kurun. Yorumları yanıtlamanız, müşterilerinize ve işletmeniz hakkında yazdıkları geri bildirime değer verdiğinizi gösterir. Müşterilerinizden gelen kaliteli ve olumlu yorumlar işletmenizin görünürlüğünü artırır ve potansiyel müşterilerin işletmenizi ziyaret etme olasılığını yükseltir. Müşteriler için yorum yazma bağlantısı oluşturarak geri bildirim bırakmaları için onları teşvik edin.

Fotoğraf ekleyin: Girişlerinize fotoğraf eklemek kullanıcılara ürün ve hizmetlerinizi gösterir, işletmenizin hikayesini anlatmanıza yardımcı olabilir. Doğru ve ilgi çekici resimler, potansiyel müşterilerinize aradıkları ürün veya hizmetleri işletmenizde bulabileceklerini de gösterebilir.